Zmień życie na lepsze

siła jest w tobie Cały czas tysiące jeżeli nie miliony ludzi patrzy w niebo i oczekuje many . Cudownych zdarzeń których działanie na stałe odmieni nasze życie nasze działania staną się celowe i skuteczne uzyskamy miłość w życiu lub dotniemy cudowne dary ,oświecenie itd.

Ludzie pragną w życiu tysiące rożnych rzeczy jedni pieniędzy drugich zapląta myśl o pieniądzach następnych o zdrowiu i tak mrzemy mnożyć. Tylko co łączy wieszczek osób?? brak wiary!! w siebie oczekiwane ze samo się zdarzy lub ktoś da , nie dążą do spełnienie marzeń tylko oczekują ze Bóg ześle jak cudowna manę rzeczy które tak pragną szukają talizmanów cudownych medalików przywiązują cała uwagę na braku nie szukając rozwiązań.

Brak wiary – a ona góry przenosi.

Nie mówię tu o wierze w boga  , łatka wiary jest najczesciej w rozumie zakodowana na religie i tak jesteśmy od małego wychowywani . W barku w wiary w siebie w swoje możliwości , mówi nam się że nie zrobimy najprostszy przykład:

Dziecko 4 letnie chce zrobić kanapkę naśladując matkę. Zabiera nóż z szuflady, sięga po chleb, zabiera masło  i zaczyna smarować wiadoma rzeczy jest że będzie to robić lepiej lub gorzej ale jak zareaguje jego matka??. O nie dziecko odłóż ten nóż mam zrobi krzywdę sobie zrobisz . Już te dziecko ma zakodowane że nie jest wstanie tego zrobić , od najmniejszych lata taka informacje dostajemy wszędzie bardziej lub mniej. A nie lepiej by mam dała temu dziecku plastikowy nóż i pozwoliła się nauczyć nowej umiejętności?.

Druga bardzo krzywdząca rzecz to epitety które często słyszymy , nie umiesz, niedorajda, zepsułeś, jesteś taki i owaki, brzydki jesteś. Czu tak naprawdę jest??

Ale te stwierdzenia kodują się w naszym umyśle jak magnes i staja się naszymi przekonaniami ale czy jeżeli ktoś tak powiedział nie rządziły nim jego emocje ? czy nami tez czasami ni rządzą takie emocje?? czy nie nazwałeś kogoś , oceniłeś?? O j nie wierze że nie każdy jest tego uczony i często to robi bo doświadczył.

No właśnie doświadczenia to coś co nas najbardziej przekonuje i powoduje w nas że uznajemy to jako prawdę . Jeżeli ktoś cie zaatakował kiedyś w nocy jak wracałeś lub wracałaś do domu to już zawsze będziesz mieć to w głowie to jest nic innego jak przekonanie.

A jak ktoś cie nazwał nieudacznikiem co musiało się wydarzy żebyś zrozumiał ze tak nie jest?? A tu musiałeś lub musiałaś po prostu przekonać się na własnym doświadczeniu że tak nie jest po prostu udowodnić sobie ze możesz!! po prostu coś ci się udało i tym właśnie wydarzeniem odbijamy piłeczkę na inny to myślenia udowadniamy sobie a wiec przekonujemy swój umysł swoje słabości ze ich nie ma ze były tylko wmówiona iluzjom naszego rozumu.

Zacznij zmianę w sobie !!

Czy nie raz słyszymy ze świat zmienia się od nas samych!!|
To prawda !! zaczynamy świat zmieniać od nas samych wyobraź sobie to jak wymiary w których żyjemy i że są 2 wymiary jesteś jednocześnie w jednym i w drugim wymiarze.
Żyjesz sobie nie świadomy ze w równoległym wymiarze żyje twój klon tylko on jest szczęśliwy on osiąga sukcesy ma miłość i zdrowie w którym wymiarze chcesz żyć??

W tym co jesteś czy w tym lepszym równoległym??

Zmień wymiar !!

Jak zmienić wymiar tobie to łatwo powiedzieć kiedy tłumacze właśnie na takim przykładzie wielu ludziom oni tak reagują. Zacznij zmianę do siebie wewnętrznie pierwsze kroki są bagatelnie proste.

Nie rób tego co tobie nie miłe!!

No właśnie przestań robić to co ci szkodziło , jak wyżej już przeczytaliście ocenianie innych , epitety oczernianie i czynienie komuś zła niszczy tak samo ta osobę jak byś jej nogi uciąć.

Czy tobie ktoś tak skrzydeł już nie podciął ??
Pogodż się z tym to już było tego nie ma i już nie będzie !!

Przestań myśleć że ktoś powiedział ale przestań tez ty mówić jak komuś nie wyszło podejdź do niego przez pryzmat zrozumienia powiedz dobra nie wyszło nie martw się.
Nie mów ze ktoś jest taki i owaki pomyśl a jak by mnie ktoś tak nazwał czy było by mi miło??
Ale nie tylko kwestia mowy a i myśli jest tu kluczowa a wiec nie myślimy o innych źle ani nie oceniamy w myślach . Pamiętaj ze jak byś się poczuł gdyby twoje myśli ktoś skierował ku tobie samemu.

Odrzuć uprzedzenia – przeszłość nie istnieje

Uprzedzenia to przede wszystkim stwierdzenia z którymi się utożsamiamy często łapiemy je właśnie przez wydarzenia z przeszłości. Tak samo autorytety nam wmawiając że ten czarny jest zły a ten biały dobry a kiedy zmienisz przekonanie?? Kiedy poznasz to na swoim przykładzie tylko zrozum że przekonania cie ograniczają nie pójdziesz do szefa pogadać o pożyczkę bo ma zrośnięte brwi i jest zły ale jak byś odrzucił to przekonanie może się okazać ze dostaniesz bez problemu podwyżkę bo szef cię ceni . Nasze uprzedzenia nas ograniczają i są tylko ocenianiem innych a jak już wiesz ocenianie innych tak robi szkodę im jak i przede wszystkim tobie!!.

Czy możesz pomoczyć sobie nogi śniegiem z przed 3 lat??

Tak właśnie działa przeszłość jej nie ma ona nam nic już nie zrobi wystarczy to sobie uzmysłowić . Każdy popełnia błędy ale błędy popełniamy by się uczyć !! Tak to wygląda co cie nie zabije to cie wzmocni czy tak nie jest??

A czy jak ktoś ci coś powiedział to jest to prawda?? Kim
jest on by cie oceniać wie o tobie wszystko?? On kieruje się tylko tym co widzi ale nie wie o tobie tak naprawdę nic a wiec co on może o tobie tak naprawie wiedzieć aby cie ocenić??.

Zacznij myśleć pozytywnie – ćwiczenia

Negatywne przekonania i negatywne zdarzenia słowa itd powodują u nas skorupę która jest trudna czasami do przebicia . Ale to jest naprawdę do przebicia i o wiele bardziej łatwo niż ci się wydaje.

  • Przed snem – standardowo analizujemy co było źle co się wydarzyło co nas martwi itd ale czy nie budzisz się rano z tym problemem z tymi myślami jeszcze bardziej spotęgowanymi? Jeszce bardziej ci się nic nie chce może nawet masz dola a może depresje ogonie nie masz sił. Recepta jest prosta tuz przed snem jak się kładziesz nie myśl co masz załatwić jutro co się wydarzyło tylko zacznij myśleć o rzeczach sprawiających ci przyjemność  radość o czymś pozytywnym , zamaż się o czymś tak 10 minut przed snem a zobaczysz że rano będzie lepsze.
  • Zadawaj pytania sobie – przekonania łatwo zniszczyć pytając się samego siebie ale na zasadzie stwierdzeń. Kiedy się spieszysz zapytaj siebie – dlaczego mam czas ,l dlaczego zdążę . Jak szukasz miłości  zadawaj sobie pytania dlaczego jestem atrakcyjny, atrakcyjna.
    Szukasz pieniędzy zapytaj siebie dlaczego mam tyle pieniędzy? , dlaczego jestem bogaty?, dlaczego żyje w dobrobycie?.
    Jak szukasz zdrowia  pytaj siebie dlaczego jestem zdrowy , dlaczego na przykład serce mam zdrowe?. Pytając siebie w taki sposób sam siebie przekonujesz a więc dajesz sygnał swojemu rozumowi ze tak jest tylko jedna wskazówka nigdy nie , mów w czasie przyszłym ale też nie mów słowa nie na przykład dlaczego nie mam długów ??  tylko mów dlaczego jestem wolny od długów?? Nie mów w czasie przeszłym dlaczego dostane prace tylko na zasadzie dlaczego mam prace. Nie przejmuj się ze to nie jest prawd a po czasie stanie sie to prawda czy wielokrotnie powtarzanie kłamstwa nie staje się faktem w twoim umyśle ?? Czy wielokrotnie jak ktoś ci mówił że jesteś taka albo taki czy nie uwięzłyście w to aa wiec uznałeś to jako fakt!!

Rezultaty nie oczekuj przyjdą same

Poczucie braku spowoduje no właśnie nic nie spowoduje tylko większy brak kiedy oczekujemy na przykład miłości ale nasz cel nie zwraca na nas uwagi a my chcemy jego!! i uporczywie mamy brak to go nie zdobędziemy tak samo z pieniędzmi itd.

Musimy zrozumieć ze na przykład chce mieszkanie mieć i marze o tym i jestem przekonana ze mi się uda ale nie myślcie że chcecie to mieszkanie bo znowu jest to brakiem. A wiec marzymy o tym mieszkaniu i sami zobaczycie ze w waszym życiu stanie się coś co spowoduje że będziecie mieli to mieszkanie ale będzie one gdzie indziej często lepsze niż myśleliśmy ale nie takie i nie te które chcieliśmy.

Marzymy o pracy w biurze ale jak zostawimy to sobie nie oczekując możemy zacząć prace jako pracownik szeregowy ale zostaniemy docenieni i zaczniemy prace w tej firmie w biurze po czasie jako kierownik i wyżej choć nic na to na początku nie wskazuje .

Chcemy wygrać pieniądze ale zostawiając to sobie dostaniemy cenna rzecz na przykład spadek w postaci mieszkania które możemy spieniężyć lub wpaść na pomysł który przyniesie na ogromne korzyści  , z miłością jest podobnie marzy nam się powiedzmy kolega Arek ale dostaniemy lepszego Macieja po czasie który z perspektywy czasu będzie o niebo lepszym partnerem niż Arek.

I takich przykładów możemy mnożyć ze zdrowiem jest trochę inaczej bo uzmysłówmy sobie ze mamy wewnętrzny mechanizm obrony i samoleczenia . Poczytajcie sobie o ludzie chorych na raka tam przede wszystkim wiara i przekonania wygrywają anie medycyna. jak wmawiasz sobie że jesteś chory spowoduje to chorobę nie taka jaka byś chciał a inna bo dajesz sygnał swojemu ciału że ma chorować i analogicznie odwrotnie kiedy jesteśmy faktycznie chorzy i chcemy wyzdrowieć.

Jak poprawi to moje życie??

Przede wszystkim jak uwierzysz w siebie to bardzo łatwo znajdziesz rozwiązania na wiele spraw nie będą cie omijać po prostu okazje.
Czy wiesz że najwięcej niewykorzystanych marzeń jest na cmentarzu to największe zbiorowisko jakie się filozofom nie śniło zmarnowanych pomysłów i marzeń . To niesamowite pokłady niewykorzystanych szans i idei to ludzie którzy w siebie nie uwierzyli. Ty żyjesz i możesz wszystko.

Co rożni cie od ludzi sukcesu szczęśliwych ??

Patrzysz na cele-brytów na ludzi sukcesu na ludzi szczęśliwych i?? i zazdrościsz ale nie wiesz ze jedyne co was rożni to właśnie wiara w siebie. Bark chorych negatywnych przekonań które cie ograniczają . Wiesz jak zaczynali właściciele firm?? A tak jak ty mieli wiarę i pomysł reszta sama się potoczyła praca realizacja i sukces.

Wiesz dlaczego za dziewczynami czy chłopakami którzy są mniej urodziwi ale za to wręcz rozchwytywani dzieli cie ?? Dlaczego maja takie powodzenie?? Bo są tacy jacy są nie udają wierzą w siebie optymistycznie mówią myślą działają nie ograniczają ich programy które ma wielu ludzi przez przekonania stereotypy i brak wiary w siebie .

Bóg a wiara w siebie

Nie wiem czy jesteś wierzący czy tez nie ale wiesz czego uczeni jesteśmy od małego ze bóg jest sadzią sprawiedliwym i tak jest !!

Tylko bóg jest miłością bezwzgledną dał ci to co on ma bo stworzył cie na swoje podobieństwo. Dał ci wolna wole a znasz kawał o rabinie  jak się modlił codziennie przez 3 lata o wygrana w lotto aż w końcu bóg nie wytrzymał i powiedział Mojsza wysli ty wreszcie ten kupon.

Bóg nie chce twojej choroby biedy  niesczesania bóg chce twojego szczęścia !! Ale jak ty przez swój wybór wybierasz zmartwienie brak wiary w siebie to i w boga bo on dał by  ci wybór to jak ojciec dał by ci majątek a ty byś go przetracił bo byś nic z nim nie robił tylko przez brak wiary w siebie byś go sprzeniewierzył byś go nie mnożył to??Pomyśl.

Podsumowując

wiara w siebie

Masz jedno życie tu i teraz i jak go wykorzystasz takie będzie one czy przeniesiesz się w lepszy wymiar czy tez będziesz siedział tu i teraz zależy tylko od ciebie nie od innych.

Co posiejesz słowem czynem i myślą to zbierzesz życie jest jak ogród czy będziesz pielęgnował chwasty siejąc zło zawiść to chwasty cie pochłoną będziesz siał róże przez miłość dobro i wiarę będziesz żył w pięknym ogrodzie .

Opisuje to z własnych doświadczeń i sama przeszłam ta drogę a nie pisze tu by nakłonić cie na kursy lekcje tylko na poprawę swojego życia dawaj nie oczekuj ,  a samo przyjdzie.